بیگ بلو باتن

پلتفرم بیگ بلو باتن (BigBlueButton) یکی از نرم افزار های قدرتمند در حوزه آموزش مجازی می باشد. سایت بیگ بلو باتن ، اپن سورس می باشد و سایت اصلی آن https://bigbluebutton.org می باشد. برنامه بیگ بلو باتن یک برنامه وب مبتنی بر HTML۵ می باشد. بر عکس تعداد زیادی از سیستم های کنفرانس وب تجاری که به منظور اجرا نیاز به نصب نرم افزار دارند ، BigBlueButton بدون احتیاج به نصب نرم افزار جانبی ، قابلیت اجرا در مرورگر وب را دارد . بیگ بلو باتن در سیستم عامل لینوکس اجرا می شود و تمامی امکانات یک کلاس آنلاین را داراست. زبان اصلی آن انگلیسی می باشد ولی فارسی ساز های آن در ایران تولید شده اند و با زبان فارسی هیچ مشکلی ندارد. برعکس ادوب کانکت که با زبان فارسی مشکل دارد و در چت ها باید از حروف لاتین استفاده کرد. قابلیت ضبط کلاس هم دارا می باشد و در کل پلت فرم خوب و محبوبی می باشد و می توان گفت بعد از AdobeConnect این پلتفرم بیشترین محبوبیت را پیدا کرده است.

بیگ بلو باتن

Big Blue Button

برای تست رایگان بیگ بلو باتن در سامانه مدیار ثبت نام کنید

تخفیف 

کلیک کنید ---> خرید ارزان بیگ بلو باتن با تخفیف

کلاس آنلاین بیگ بلو باتن

نمایی از سایت بیگ بلو باتن

مزایای بیگ بلوباتن

برای مشاهده قیمت بیگ بلو باتن از لینک های زیر استفاده کنید. قابل ذکر است که تعرفه ها در دو گروه بدون قابلیت ضبط و با قابلیت ضبط موجود می باشد.

در صورتی که کلاس های شما در تایم عصر (13 الی 8) برگزار می گردد می توانید آنها را با تخفیف خریداری کنید. 

برای دریافت کد تخفیف اینجا کلیک کنید.

تعرفه بیگ بلو باتن مدیار

 

برای خرید کلاس آنلاین بیگ بلو باتن ابتدا داخل سایت مدیار ثبت نام نمایید و سپس مشخصات مدیریت و آموزشگاه را وارد نمایید. سپس از قسمت خرید سرویس ، سرویس موردنظر خود را خریداری نمایید.

 

 

 

 

ثبت نام در مدیار

 معایب بیگ بلو باتن

بیگ بلو

 تصویری از یک وبینار در سایت بیگ بلو باتن

نصب بیگ بلو در سرور شما

برخی مدرسه ها و آموزشگاه ها خواستار نصب بیگ بلو در سرور خودشان هستند. حال یا در محل خودشان سرور دارند، یا از دیتاسنتر ها سرور اجاره می کنند. تیم فنی مَدیار می تواند برای این دسته مشتریان، متخصص ارسال کند تا بر روی سرور خودشان نصب بیگ بلو را انجام دهند. برای مشاوره با ما در تماس باشید.

فیلم آموزشی بیگ بلو باتن

فیلم نمونه کلاس بیگ بلو باتن

برای تست رایگان بیگ بلو باتن در سامانه مدیار ثبت نام کنید

تخفیف 

کلیک کنید ---> خرید ارزان بیگ بلو باتن با تخفیف

فارسی سازی بیگ بلو

از آنجایی که بیگ بلو برنامه ای اپن سورس می باشد، اصولا به زبان انگلیسی می باشد و البته به زبان های دیگری هم ترجمه شده است، اما متخصصین مَدیار این نرم افزار را به طور اختصاصی به فارسی ترجمه کرده اند و در اختیار کاربران عزیز قرار می دهند. همچنین این برنامه به صورت سفارشی دستخوش تنظیماتی شده مانند راست چین شدن، تعیین تخته سفید آماده و ...

قیمت بیگ بلو

 چگونه می توان بیگ بلو باتن را مدیریت کرد

برای مدیریت بیگ بلو روش های مختلفی وجود دارد که سه مورد آن را ذکر می کنیم:

  1. مدیریت از طریق مَدیار: وقتی از طریق مدیار بیگ بلو را مدیریت می کنید بدون هیچ دشواری فقط با کلیک روی گزینه ورود وارد جلسه آنلاین می شوید و فیلم های ضبط شده را به راحتی می بینید (بدون نیاز به اشتراک گذاری لینک ورود)
  2. مدیریت از طریق گرین لایت: green light یک ابزار مخصوص big blue button می باشد که می توان کلاس ها و کاربران را تعریف کرد و وارد شد و فیلم های ضبط شده را دید.
  3. مدیریت از طریق مودل: moodle یک سامانه مدیریت یادگیری اوپن سورس می باشد که محیط کاربری سخت و پیچیده ای دارد و کار با آن راحت نیست و نیاز به تخصص دارد.

نحوه ایجاد کلاس آنلاین بیگ بلو باتن در مدیار

پس از خرید سرویس کلاس آنلاین بیگ بلو باتن باید وارد اکانت خود شوید و در بخش کلاس آنلاین ورود نمایید. سپس بر روی گزینه "افزودن" کلیک نمایید و فیلدهای زیر را تکمیل نمایید.

در قسمت مخاطب در کلاس آنلاین دو گزینه وجود دارد:

ایجاد کلاس آنلاین

نحوه تعریف جلسات

پس از اینکه کلاس را تعریف کردیم باید جلسات کلاس را تعریف نماییم. به منظور تعریف جلسات بر روی گزینه "جلسات" کلیک کرده و سپس تاریخ و ساعت جلسه را مشخص می کنیم. لازم به ذکر است جلسات را می توان به صورت تکی و گروهی تعریف نمود. 

برای این کار بر روی گزینه "جلسات" کلیک کرده و سپس بر روی گزینه "ایجاد جلسه" کلیک نمایید و تاریخ و ساعت شروع و پایان کلاس را وارد نمایید و سپس بر روی گزینه "ثبت" بزنید.

ایجاد کلاس آنلاین

زمانی که کلاس آنلاین را ایجاد می کنیم ، وضعیت کلاس می تواند چهار حالت داشته باشد:

  1. بدون جلسه: در صورتی که کلاس ایجاد شده باشد ولی برای کلاس ، هیچ جلسه ای و ساعتی تعریف نشده باشد وضعیت کلاس ، بدون جلسه می باشد.
  2. در حال برگزاری : در صورتی که برای کلاس ، جلسه تعریف شده باشد و زمان شروع آن رسیده باشد وضعیت کلاس ، در حال برگزاری می باشد.
  3. پایان یافته : در صورتی که کلاس تمام شده باشد و جلسه دیگری برای کلاس تعریف نشده باشد وضعیت کلاس به صورت پایان یافته می باشد.
  4. شروع نشده : در صورتی که برای کلاس جلسه تعریف شده باشد و ساعت شروع کلاس مشخص باشد ولی هنوز زمانش نرسیده باشد وضعیت کلاس به صورت شروع نشده می باشد.

کلاس آنلاین با لینکنکته مهم : در صورتی که نحوه ورود دانش آموزان از طریق لینک باشد ، معلم باید از طریق مدیار وارد کلاس شود و نمی تواند با لینک وارد کلاس شود.

به منظور ورود به کلاس بیگ بلو باتن و تست آن می توانید وارد اکانت تست شوید

نام کاربری : admin و رمز ورود : 123456

تست را یگان کلاس آنلاین

 

مقالات مرتبط

مقایسه کلاس های آنلاین ادوبی کانکت و بیگ بلو باتنمقایسه بیگ بلو باتن ، ادوبی کانکت و اسکای روممزایا و معایب کلاس آنلاین بیگ بلوباتن چیست؟مزایا و معایب کلاس آنلاین GC چیست؟آموزش کامل بیگ بلو باتنتخفیف 50 درصدی تعرفه اسکای روم با خرید از مدیارخرید سرور کلاس مجازی بیگ بلو باتن با تخفیف ۵۰ درصدخرید و تمدید ادوبی کانکت با تخفیف ۵۰ درصدی در مدیارمعرفی نرم افزاری رایگان برای دانش آموزانبیگ بلو باتن رایگان در سرور های مدیاردمو بیگ بلو باتنتعرفه ادوبی کانکتاسکای روم رایگان در سرور های مدیاربیگ بلو باتن ارزانادوبی کانکت ارزانخرید سرور و اشتراک بیگ بلو باتننصب رایگان بیگ بلو باتنبیگ بلو باتن چیستهزینه اسکای روم چقدر است - کد تخفیف skyroomاجاره سرور بیگ بلو باتن با 50 درصد تخفیف در قیمت